korzet-corset_kamej5Zajímavý korzet vznikl během práce na něčem, co mělo být obyčejným červeným korzetem. Budoucí majitelka si ale přála umístit na něj obrázek ve stylu kameje – oválek lemovaný krajkou či stužkou. Když jsme vybíraly, jaký by se tam nejlépe hodil, posteskla si: „Mně se líbí snad všechny. Škoda, že to nejde udělat vyměňovací.“

A bylo to.

Protože když se přede mnou řekne něco takového, je to výzva, abych to nějak vymyslela. Lámala jsem si hlavu nad možnými způsoby připevnění, zvažovala jsem patentky, brožové špendlíky, nakonec však zvítězil obyčejný suchý zip. Kamej připevňovaná suchým zipem nemusí mít vždy přesně stejné rozměry, jak by vyžadovaly patentky, a drží jako helvetská víra. Jednu nevýhodu má: korzet nelze nosit bez kameje, pás suchého zipu, byť v barvě látky, by samotný moc velkou ozdobou nebyl. Dalo by se to vyřešit připínáním na brožové špendlíky, tím by se však předek korzetu brzo propíchal a zničil. Kdybych se tomu pokusila zabránit nějakou úpravou, bylo by to zase vidět. Kameje však můžete obměňovat podle libosti, méně i více nápadné, různě zdobené.

Korzet během šití, ještě nevyztužený, zkouším velikost kameje:

korzet-corset_kamej1

Kamej je tady vytištěná zatím na papíře, hotové kameje jsou tištěné na tuženém „papírovém“ plátně.

Již vyztužený, zatím ještě nezačištěný korzet. V této fázi jsem zkoušela podvazky a vybírala jsem vhodnou krajku na ozdobení horního okraje.

korzet-corset_kamej2

Hotový korzet při finální zkoušce na majitelce:

korzet-corset_kamej3

Korzet s vyměňovací kamejí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *