Vlastně tak docela čínská ne… ale zákaznice se zhlédla ve splývavé čínské módě a rozhodla se, že se v ní i vdá. Není to žádný náhlý výstřelek, zajímá se o Japonsko a Čínu už dlouho a měla proto i přesnou představu, jak by její svatební komplet měl vypadat. Je inspirovaný tradičním čínským oděvem (určitě si všimnete podoby s japonským kimonem, které se ale šije i nosí trochu jinak) a vyvedený v modrých a fialových odstínech:

Šaty se skládají ze dvou částí, jednoduchých spodních šatů a honosného svrchního pláště. Spodní šaty jsou z levandulového saténu se sedlem z krémového saténu s jemným vzorkem. Mimochodem, plnoštíhlým nevěstám právě jednoduché šaty sluší daleko víc, než načechrané sukně se spodničkami a špatně střižené nevyztužené korzety!

Na spodní šaty se navléká dlouhý volný plášť z modrofialového a fialkového saténu. Má široký lem a dvojité rukávy a vzadu vybíhá v delší vlečku:

Nakonec přijde plášť přepásat širokým pásem ze stejného jemně vzorovaného saténu, z něhož je ušité sedlo spodních šatů.

Poznámka na okraj: saténu příliš nesvědčí fotografování s bleskem. Má potom nepřirozený lesk a lesklá a tmavá místa jsou hodně kontrastní. Takže pozor na focení na svatbě – profesionální fotograf to sice ví, ale můžete dát užitečný tip i strýčkovi s foťákem, aby jeho fotky vašich úžasných šatů hezky vyšly :)

Čínská nevěsta

Jedna reakce na “Čínská nevěsta

  • 30.5.2015 v 22:47
    Permalink

    Nádherné šaty,taky zvažuji že si nechám od vás něco ušít ze saténu.

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *