Tento korzet vznikl pro zákaznici, které se líbil jeden z korzetů Dity von Teese: tělový s černou krajkou. Na korzetu jsou jednotlivě našívané aplikace tak, aby tvořily symetrické obrazce. Je to pracnější než korzet potáhnout krajkovou látkou, ale výsledek stojí za to.

Ditu von Teese jistě znáte. Jestli se totiž zajímáte o korzety a případně jiné fetiše jako jsou vysoké podpatky či dámy upravené ve stylu pin-up dívek a neznáte Ditu, není s vámi něco v pořádku. Tahle slavná striptérka, modelka a módní ikona korzety miluje, na svých vystoupeních nosí nádherné kousky a má v nich prý čtyřiceticentimetrový pas, jak sama tvrdí ve své knize „Art of Teese“. (Vzhledem k tomu, že je drobnější postavy, bez korzetu má v pase 56 cm a nosí je už velmi dlouho, není důvod nevěřit, že si to ani moc nepřikreslila). Zadejte si její jméno do Googlu a uvidíte tolik inspirace, až se vám z toho zatočí hlava.

Proti fotografiím krásné Dity je tato fotka poněkud komická. Ale ano, i takhle to při práci na korzetu může vypadat. Prsa krejčovské panny se improvizovaně dotvoří podprsenkou do správného tvaru a velikosti a vyzkouší se, jestli základní švy sedí tam, kde by měly.

dita2

Tady už je na korzet hezčí pohled. Je sešitý, tunýlky jsou připravené na vložení kostic, je všité zapínání a hotové dírky na šněrování. U tohoto korzetu teď ale bylo potřeba začít s krajkovými aplikacemi, po vložení kostic už by se s ním špatně pracovalo.

dita1

Krajkové motivy jsou tu a tam nenápadně domalované černou barvou – drobné stonky nebo lístečky.

dita3

Některé aplikace bylo nutné našívat na krejčovské panně, aby měly správný tvar. Týkalo se to především výrazně tvarovaných boků.

dita4

A to už je on, v celé své kráse. Aplikace dotvářejí tvar korzetu, upozorňují na jeho horní část a rozšiřují boky (což je u korzetů žádoucí, aby rozdíl mezi pasem a boky byl co největší!)

dita5

dita6