Pod názvem „korzet“ si dnes můžete představit – a koupit – ledacos.

Prádlový korzet seženete v každé internetové i kamenné prodejně se spodním prádlem. Až na výjimky jsou prádlové korzety s košíčky, buď vyztuženými nebo bez výztuhy a s ramínky nebo bez. Korzety bez ramínek jsou šikovné pod šaty s korzetovými živůtky bez ramínek – zvláště větší poprsí podepřou lépe a bezpečněji než pouhá podprsenka bez ramínek (prádlový korzet se podobně jako klasický korzet opírá o boky a tak nemá na rozdíl od podprsenky kam spadnout, i když se pochopitelně také rád posunuje). Prádlové korzety jsou vyztužené jen mírně (zpravidla čtyřmi až osmi tenčími kosticemi), přesto lehce zpevní postavu. Jsou také vhodné, když chcete vyzkoušet, jestli vydržíte pobyt v těsném prádle, v opačném případě pro vás totiž nebude příliš vhodný ani klasický korzet.

Korzetový živůtek – v současné době oblíbená součást svatebních a večerních šatů, ale nosí se také samostatně jako top třeba ke kostýmku nebo běžnému dennímu oblečení. Korzetové živůtky mají jiný střih než korzety a nemají žádné kostice nebo jsou vyztužené jen tenčími kosticemi jako prádlové korzety. Pro silnější postavy jsou vhodné jen korzetové živůtky z vyztužené látky a s kosticemi, jinak se rády krčí a shrnují a vypadají neupraveně.

Korzet
1. Konfekční (anglicky „ready-made“) korzet – klasický korzet z několika vrstev, typického střihu a s pevnými kosticemi, vyrobený na konfekční míry. Konfekční korzety můžete koupit v mnoha internetových obchodech, u nás se prodávají takřka výhradně v sexshopech. Konfekční korzet vám bude sedět jen v případě, že se přesně trefíte do jeho velikosti, v opačném případě bude muset korzet s vaší postavou dospět k nějakému kompromisu, který nebude příliš pohodlný pro dlouhodobé nošení. Konfekční korzet volte jen v případě, že ho chcete nosit spíš příležitostně!
Doporučuji také volit kvalitní značku. Nikdy nekupujte na „dálku“ korzet neznámé značky za podezřele nízkou cenu, po vybalení zásilky byste se mohli divit.

2. Korzet na míru (anglicky „custom-made“) – klasický korzet ušitý přesně na vaše míry. Jedině korzet na míru vám bude sedět tak přesně, abyste si mohli dovolit ho bez obav nosit celodenně. Jestliže tedy plánujete dlouhodobé stahování pasu nebo nošení pevného korzetu jako spodního prádla, nelitujte peněz a pořiďte si korzet ušitý na míru. Můžete si ho nechat zhotovit u nás nebo u některého ze zahraničních výrobců.