1. Chci s pomocí korzetu hodně zeštíhlit pas. Je to možné – a jak na to?

Korzety se k tomuto účelu – co nejsilnějšímu stažení pasu – používají už několik století. Rekordmanky dosahovaly (a dosahují) až neuvěřitelných čísel – 50 cm a méně. Pro většinu lidí je takový extrém samozřejmě nereálný, ale běžně se setkávám s přáním stáhnout pas o 10 – 15 cm.
Chcete-li pomocí korzetu výrazněji (a trvale) zeštíhlit pas, musíte ho nosit minimálně 12 hodin denně. Nemá smysl se hned od začátku stahovat co nejvíc, chcete-li v korzetu vydržet celý den, musíte ho sešněrovat tak, aby vám jeho nošení nepůsobilo velké nepohodlí. Postupně, jak se vaše tělo bude přizpůsobovat, půjde pas stáhnout víc. Výraznějších výsledků dosáhnete po několika měsících pravidelného nošení korzetu; když ho odložíte, tělo se vrátí ke svému původnímu tvaru (nosíte-li ale korzet už déle, vydrží pas ještě nějakou dobu o něco menší). Funguje vlastně podobně jako dieta, bez odhodlání a trpělivosti nelze čekat zázraky.
Trvalého zeštíhlení pasu, které vydrží i po sundání korzetu, lze dosáhnout jediným způsobem – změnou tvaru spodních žeber. K deformaci kostry však může dojít teprve po dlouholetém denním nošení pevně utaženého korzetu.

2. Jsem muž – můžu si u vás nechat ušít korzet?

Ano, mám hodně zkušeností i se šitím korzetů pro muže – a to na postavu upravenou vycpávkami i bez. Případný ostych klidně odložte, nebudete první ani poslední muž, který bude vlastnit korzet z mé krejčovské dílny :-) Podrobněji můžete nabídku pro muže prozkoumat zde.

3. Jak se o korzet pečuje?

Korzet není radno prát v pračce, čistěte ho pouze ručně (hlazením houbičkou) ve vlažné vodě s přídavkem pracího prášku. Při máchání je možné použít slabý roztok aviváže. Po vyprání korzet neždímejte, nechte pouze okapat a zavěšte na šňůru (za kostice, aby se materiál nevytahal). Korzet nežehlete, výztuže by se teplem mohly poškodit; chcete-li mermomocí žehlit, buďte velmi opatrní a dotýkejte se žehličkou pouze nevyztužených částí.
Nosíte-li korzet velmi často, nenoste ho na holé tělo – pot a časté praní po nějaké době zničí vnitřní vrstvu korzetu. Při šněrování postupujte pomalu, prudké tahání za šňůru nebo nerovnoměrné a nesymetrické utahování také snižuje životnost korzetu.
Letáček s instrukcemi ohledně praní přikládám ke každému korzetu.

4. Je plnoštíhlá postava překážkou pro nošení korzetu?

Není, korzet mohou nosit i plnoštíhlí lidé.

5. Je nošení korzetu nebezpečné?

Přidržíte-li se známého rčení „všeho s mírou“, nemusíte se ničeho obávat. Použijete-li korzet, který nesedí na vaši postavu a budete ho příliš stahovat, můžete si přivodit bolesti zad nebo potíže od přiskřípnutých nervů („brnění“ či jiné nepříjemné pocity). Na míru ušitý korzet vám způsobí problémy jedině, když ho moc utáhnete nebo se budete nepřiměřeně fyzicky namáhat – může se vám udělat nevolno. Existují lidé, kteří nosí korzet denně po mnoho let a žádné zdravotní potíže nemají.
Pokud máte nějaké zdravotní potíže a chcete začít nosit korzet, poraďte se raději s lékařem, zda pevnější stažení vašemu tělu nemůže uškodit (při některých problémech, např. bolestech plynoucích ze špatného držení těla, může přiměřeně utažený korzet dokonce prospět). Nevhodné je nošení korzetu v těhotenství.