Můžete si objednat jeden ze tří základních modelů:

korzet v délce pod prsa
korzet v délce přes prsa
historický korzet

Jaké jsou výhody a nevýhody korzetů přes prsa a pod prsa?

Korzet +
přes prsa – můžete ho nosit samotný jako svrchní oblečení, bez prádla nebo halenky – nehodí se jako spodní prádlo, protože zplošťuje poprsí
– stahuje celý trup včetně hrudníku, nelze se v něm ohýbat
– příliš nesluší ženám s menším poprsím (nebo mužům)
pod prsa – můžete ho spolu s podprsenkou nosit jako spodní prádlo, aniž by si ho někdo všiml – zeštíhluje pas, ale nevytváří stejnou postavu ve tvaru přesýpacích hodin jako korzet přes prsa
– můžete ho nosit navrchu spolu s vhodnou halenkou, na šatech atd.
– vhodný pro muže

Korzety historické v tabulce nejsou, protože jejich použití je specifické (k historickému kostýmu, k oděvu ve zvláštním stylu).

Korzety přes prsa se hodí např. ke svatebním šatům, k večerním šatům, ale i k běžnému nošení třeba k džínům (v takovém případě se volí méně efektní materiál, např. také džínovina). Do korzetu přes prsa je lepší mít prsa alespoň vel. B, i když pomocí lehce tvarovaného korzetu se dá „vylepšit“ i plošší postava.

Korzet pod prsa je víceúčelovější, můžete ho nosit navrchu (skvěle vypadá např. na blůze volnějšího střihu a se širšími rukávy) i jako spodní prádlo. Můžete si k němu vzít normální podprsenku a korzetu svěřit jen tvarování pasu a břicha.

Korzet může mít různě tvarovaný spodní i horní okraj – prohlédněte si galerii, kde najdete různé příklady. Nejoblíbenější jsou tvary, které vidíte v následující tabulce, nejsou to však jediné možnosti, které nabízím – záleží na vaší představě.

shape_overbust_heart shape_overbust_straight
„srdíčko“ rovný okraj
shape_underbust_smallpoint shape_underbust_point
špičatý horní okraj výraznější špička
shape_underbust_curve shape_underbust_straight
zaoblená špička rovný okraj
shape_hips_point shape_hips_curve
špičatý dolní okraj zaoblený dolní okraj